Šioks toks progresas

13 08 2010

Šiandiena visai smagiai po darbo paburiavom. Palyginus su paskutinėm dienom vėjo buvo. Motoruot nereikejo. Gryžtant namo pirma karta pabandėm iplaukti į jachtkluba ir prisišvartuoti tiktai su burių pagalaba. Ir viskas pavyko labai normaliai. Gal dar ir dėlto, kad vėjas jau rimo. Dyzeliuką dėl visa ko laikėm užkurtą.
Kagi gal sekantį kartą reikėtu pabandyti ir išplaukti tiktai su burių pagalba.


Veiksmai

Informacija

13 responses

19 08 2010
Storas

Man dar neteko Kauno jachtklube švartuotis su varikliu. Dėl to, kad niekada jo neturėjau 🙂

19 08 2010
Nauticalis

Tai ten pas tave ta “er eskė“ gi yra “mini America’s Cup“, koks dar variklis?… 😉

19 08 2010
Storas

Tai kad ir tais laikais, kai buriavau su trimaranu ir su minitoniku, švartuotis su varikliu taip ir neteko, nors turėjau pakabinamą “Vichr“ (rusiškai) :). Ne tik “ne fasonas“ buvo, nes senieji buriuotojai būtų užuokę, bet kad ir reikalo jokio. Juk tame uostelyje pilna erdvės manevrams su burėmis. Aš už ekologišką plaukiojimą ir švartavimąsi. Variklio pasigendu tik tada, jei užklumpa štilis. Bet paprastai pasižiūriu prognozes ir tokią dieną neburiuoju.

19 08 2010
Giedrius

nu tai turbut su RS plaukioji? nors gal ir daugiau ten yra jachtu be varikliu. Na as kaip aplamai tik antrus metus buriuoju, o pries tai isvis jokios patirties, tai skaitau neverta rizikuoti kol nera dar normalios patirties :).

19 08 2010
Storas

Su RS tik nuo 1999, bet ir anksčiau su kitais laivais variklio taip ir nepanaudojau. Kai per štilį pasigesdavau jo, tai jis gulėdavo garaže, o kai pasiimdavau, tai vėjo būdavo ir neprireikdavo :). Galima įsitaisyti ir ant RS pakabinimą varikliui, kaip tą padarė Yomayo, bet manau, kad jei pradėčiau švartuotis su varikliu, tai po to prarasčiau sportinę formą. Per šią Kuršių marių regatą norėjau chebrą įkalbėti įeiti į Klaipėdos Pilies uostą su burėmis, bet nepavyko, visi kažkokie pasenę ir aptingę ten 🙂

19 08 2010
Storas

Pamiršau paminėt, kad per KMR plaukėme su Bavaria tipo laivu, svoris apie 7,5 tonos. Įdomiau plaukti uoste su burėmis, negu su RS 🙂

19 08 2010
Giedrius

tai jau bavarijai ir vejo daugiau reikia kturbut kad uoste su burem manevruoti? Seip visada smagu pasiziureti kai jachta iplaukia ir isplaukia tik su buremis. Bet kai gryzinejom is olandijos su jachta, tai kai tekdavo svartuotis marinose kur jachtu stovi keli simtai ir daugiau ir dar gana siaurai sustatyta, tai idomu kaip ten su buremis gautusi, aisku viskas imanoma. O seip ten turbut ir uzdrausta svartuotis su varikliu. Nors vienoi marinoi nakti teko svartuotis be variklio, nes dingo reversas atgal iplaukinejant i vieta. gerai kad kapitonas anksciau pastebejo ir spejom dar ratuka apsukti kad greiti nusimesti.

19 08 2010
Nauticalis

O čia iš “skūpumo“, taupant kurą, tas švartavimasis prieplaukoje vien burėmis, ar čia toks “krūtumo“ laipsnis – nes ne buriuotojas Lietuvoje (skaityk – “Rusijoje“), jei nemoki švartuotis vien burėmis?

Praktiniame egzamine Lietuvoje laikiau švartavimąsi vien burėmis, jei ką. Užsienyje pakraipė galvą paklausus. Galėjo ir pirštą prie smilkinio pasukioti.

O koks vokietis pas save, kad marinoje švartuojiesi vien burėmis, dar ir policiją iškviestų. Ir teisingai padarytų.

Tai, spėju, švartavimąsi vien burėmis atidirbinėjot “grynai dėl sportinio intereso“? 😉

19 08 2010
Giedrius

Na, tiesiog manau kad reikai ismokti ip[laukti ir isplaukti su buremis vien del to, kad variklis gali kada nors ir uzgesti :). Tai galim sakyti, kad ir “is sportinio intereso“ atidirbinejom :).

19 08 2010
Nauticalis

O jei vėją kas irgi išjungs? 😉

19 08 2010
Giedrius

nu tada is runduko trauksim irklus :D, yra toks ankstesnio savininko palikimas

19 08 2010
Nauticalis

Tema paskatino mano įrašą: http://nauticalis.wordpress.com/2010/08/19/apie-svartavimasi-vien-buremis/ 🙂

Diskutuotina, aišku, ir neabsoliutinu, bet norėjau pateikti plačiau kiek kitokį požiūrį.

Tad gal neišjunk to variklio – pravers. 😉

13 06 2016
Apie švartavimąsi vien burėmis | skipper_ltu

[…] O ši buvo paskatinta linksmų (angl. with tongue in cheek) Docento (taip pat žinomo kaip Storas) komentarų ir įrašo temai Giedriaus Z. tinklaraštyje. […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: