Savaitgalis Kauno mariose

2 08 2010

Ši savaitgalį išsiruošem šiek tiek ilgesniam pasiplaukiojimui, nei pusdieniui. Nusprendėm plaukti su nakvyne. Išplaukiam gana vėlokai apie pusiaudienį. Vėjas silpnas plaukiam vidutiniškai 2-3 mazgais, maksimalus 4,3 mazgo. Tikslas Rumšiškių įlanka. Apie 18 val. įplaukiam į Rumšiškių įlanka. Apsukam ratuką, nusprendžiam inkaruotis ne prieplaukoje, o atokiau prie kranto. Mėsos savo turim kepimui, alaus irgi. Į kavinę eiti nereikės, tai prie prieplaukos nebutina švartuotis. Nuleidžiam nuo tranco inkarą. Prisirišam prie kranto, ir ištirinėjam vietovė. Pasirodo Rumšiškių muziejų galima apžiurėti nemokamai, nes papuolam tiesiai i jo teritoriją. Toliau mėsos kepimas, pokalbiai prie alaus ir vyno. Kol lietus suvijo į vidų. Tolumoi besisvaidantys žaibai ir stiprėjantys vėjo škvaliukui optimistiškai nenutėikė. Visgi pirma nakvynė užsiinkaravus. Neaišku kaip tas inkaras laikys. Bet vėjas pūtė gan neilgai ir paskui praktiškai visą laiką nuo kranto. Galima buvo ramiai miegoti. Visą naktį lyja lietus. Ryte pusryčiai, maudynės. Ir pajudamlink namų. Vėjo praktiškai nėra, gritis iki 1 mazgo. Paburiavus kokias dvi valandas ir pakepus ant saulės. Kuriam dyzelį ir judam link namų.
<a
Toks savaitgalinis pasiplaukiojimas patiko visems. Plaukėme 4 suauge ir mūsų jaunėlis. Rėikės daugiau taip išplaukt. Tik reikėtų šiek tiek pasitobulinti jachta. Reikalinga papildoma o gal net ir priverstinė ventiliacija. Lyjant lietui ir esant uždarytiems, na tiksliau pridarytiems liukams, jaučiamas oro trukumas. Reikia inkarinės šviesos, dabar buvo naudojamas aplink šviečiantis prožektorius. Na ir dar keletos smulkmenu.

Reklama

Veiksmai

Information

7 responses

2 08 2010
Rokas Arbušis

keli klausimai:
o būtų taip leidę švartuotis prie prieplaukos (kai įplauki į įlanką, kairėje pusėje)? mane kartą yra nuviję nuo jos.
jachtos grimzlės neužtenka nosį įbesti į tą “pležuką“ kairėje ir falškiliu įsiremti?
inkaravotės — tai inkaras iš transo, o vienas švartovas nuo nosies į krantą?
ar plūduriavote įlankoje?

3 08 2010
Giedrius

Del tos pirmos prieplaukos kur tik įplaukus po kaire yra, tai tiksliai nežinau kaip, man atrodo prie jos švartuojasi laivas kur plukdo žmones nuo HESo iki rumšiškių bet galiu ir klysti. Šeip vakare apie 21 val prie jos prisišvartavo viena jachta ir nakvojo taipogi. Mums buvo irgi mintis prie jos švartuotis, bet nusprendem kad tam pležiuke bus privačiau, ir jai ryte atplauks tas laivas nereikes paskubomis atsišvartuoti.
Grimzlės manau manau butu užteke iremti nosi i pležiuką.
Bet nusprendėm inkaruotis – inkaras nuo transo, ir švartovas nuo nosies. irėmus nosį butu aišku galima sausai išlipti. O nakčiai kuris variantas geriau net ir nežinau.

3 08 2010
audrius

Smagus pasiplaukiojimas, Ypač įsivaizduojant lietaus barbenimą naktį ir rytines maudynes…. 🙂

O kaip Kauno mariose vanduo – “nežydi“?

3 08 2010
Giedrius

Taip tikrai smagus pasiplaukiojimas gavosi, gal tik vėjo daugiau galėjo buti :). Dabar planas būtu gal net bandyti iki Birštono plaukti.

na jau žydi, bet vienur daugiau kitur mažiau, kuo arčiau rumšiškių tuo mažiau. O toi įlankoi išvis geras vanduo buvo. Po nakties gryžtant vel kitose zonose žaliavo, matyt naktį vėjas prastumdo.

19 08 2010
Storas

Taip, nakvoti labai smagu, jei tik pavyksta rasti gerą vietą inkaravimuisi. Jeigu inkaras prastai laiko, tai ir miegas prastas, nes vis jauti poreikį išlįst ir pasižiūrėt, ar viskas gerai :).
Į Birštoną plaukti smagu, nes plaukiant Nemunu yra daug gražių vaizdų. Tik tie laidai dviejose vietoje nervuoja, vis atrodo, kad jau kabinsi stiebu. Vienoje vietoje jie ties viduriu kabo tik 7 m aukštyje, todėl reikia laikytis dešinio kranto (jeigu prieš srovę). O prie pat kranto irgi nesinori lįsti. Tai būna truputį strioko :). Ties Birštonu jau nebėra normalių vietų švartuotis. Ten, kur patogu, uždėti ženklai, draudžiantys švartąvimąsi, o kitur seklu. Bet vis dar kada nors ten plauksiu. Nakvot galima ir susiradus kokią nors įlankėlę.

19 08 2010
Giedrius

na pas mane grimzle palyginus nera didele, o seip tai jo kiek ziurejau locmanini zemelapi tai laidai jo ten zemai trijose vietuose. Stiebo aukstis pas mane 10 metru nuo vandens. Tai palei krantus tureciau praeti. O koks jusu stiebo aukstis buvo laivo su kuriuo plauket? Beja cia idomumo delei i loptopa isidejau oziexplorer su skanuotu kauno mariu locmaniniu zemelapiu pasibandymui kaip veikia. tai ten yra tokia funkcija kaip alermas, jai uzsiinkaraves laivas pradeda judeti is vietos. Tik visa nakti laikyti ijungta loptopa su gps irgi kaskaip nesamone :), jau geriau geai uzsiinkaruoti 🙂

19 08 2010
Storas

Ant trimarano buvau pasidaręs atlenkiamą vairo plunksną ir gylio užtekdavo 30 cm, tai galima būdavo eiti visai palei krantus :). Stiebas irgi apie 10 m buvo. Po to su minitoniku “Gilija“ irgi teko ten praeidinėti, jos stiebas tik 7,3 m, bet vis tiek ties laidais širdis į kulnus nukrenta, nes atrodo, kad jau užsikabins :). Per karščius tie laidai dar žemiau nukamba, nes pailgėja.
Visą naktį laikyti laptopas neatlaikys, o akumuliatoriaus sodinti irgi gaila. Kartą švartavausi su dviem inkarais, tai visai gerai buvo, nereikėjo švartuotis prie jokio medžio ir miegot ramiau, nes mažiau šansų sulaukt kokių nors nekviestų svečių iš kranto. Bet reikia turėti 2 inkarus, o tiek svorio vežiotis nesinori 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: